Ortalık fena karışacak! TFF’den Ali Koç’a zehir zemberek cevap

Ortalık fena karışacak! TFF’den Ali Koç’a zehir zemberek cevap

ABONE OL
Mart 12, 2022 14:49
Ortalık fena karışacak! TFF’den Ali Koç’a zehir zemberek cevap
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç dün yaptığı basın toplantısında, TFF ve kurumlarını gedef alarak MHK’nin son aldığı hakem kararlarına ilişkin konuşmuştur. Türkiye Futbol Federasyonu, Koç’un yaptığı açıklamalara sert cevap verdi.

TFF’den yapılan açıklama şöyle:

“BU AÇIKLAMALARI KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç’un 2.5 saati bulan ve neredeyse tamamı Federasyonumuz, MHK ve hakemlerimiz odaklı düzenlediği basın toplantısındaki söylemlerine ilişkin, bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. Öncelikle Türkiye Futbol Federasyonu olarak, kulüp başkan ve yöneticilerimizin her türlü öneri ve eleştirisine açığız, ancak kurumumuzun onurlu tarihi ve saygınlığını hedef alan açıklamaları kabul etmemiz mümkün değildir.

“FENERBAHÇE, TÜRK FUTBOLU İÇİN VAZGEÇİLMEZ BİR DEĞERDİR”

Sayın Ali Koç’un daha çok, mesnetsiz ve kurgu ürünü sosyal medya “malzeme”lerini içeren, TFF kurumu, yöneticileri, MHK ve görevlileriyle ilgili küçük düşürücü söylemleri, her şeyden önce temsil ettiği başkanlık sorumluluğuna yakışmamıştır. Federasyonumuz her kulübe eşit mesafededir ve Fenerbahçe camiası Türk futbolu için vazgeçilmez bir değerdir.

“GEREKLİ İNCELEMELER YAPILACAKTIR”

Sayın Koç’un Federasyonumuza yönelik, “Nefret”, “Tehdit”, “Husumet” ve “Uğraşma” gibi söylemlerinin spor kültüründe asla yeri yoktur. Bizzat TFF yöneticilerimiz, MHK Başkanımız ve üyeleri ile hakemlerimizin yetkinliklerine ve kişilik haklarına saldırı mahiyetindeki, MHK Başkanının şahsına ve temsil ettiği kuruma yönelik küçük düşürücü söylemleri için gerekli inceleme yapılacaktır.

“HAKEM ATAMALARINA YÖNELİK ÜRETİLEN SENARYOLAR KAOS ORTAMI YARATMAKTADIR”

Hakem atamalarına yönelik üretilen senaryolar üzerine kurulu eleştiriler gerçekleri yansıtmamakla birlikte, futbolumuza ve hakemliğe hiçbir katkı sağlamadığı gibi kaos ortamı yaratmaktadır. Klasman belirlemenin Kurumun bir tasarrufu olduğunun unutulmaması gerektiği ve yapılan olumsuz eleştirilerin hakemliğe katkısı olmayacağı gibi, sadece hakemlerimiz üzerinde baskı yaratacağı kesindir. Adil ve seyir zevki olan futbol isteyen tüm paydaşlarımızın bu konuya dikkatini çekmek isteriz. Sistem değişikliğini savunanların öncelikle hakemlik kurumundaki sistemsel değişikliklere de saygı duyması beklenir!

“FUTBOLUN TÜM PAYDAŞLARINI BİRLEŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Yabancı hakem gelsin gibi bir düşünceye kesinlikle katılmıyor ve bu türden önerileri kabul edilemez buluyoruz. Federasyonumuz ve MHK’yi suçlarken, “Haklılar ama şeklen yanlış”, “El birliğiyle bu hale getirdik”, “Hakem hataları var ama şanssızlıklar yaşadık” gibi itirafları da kamuoyunun takdirine sunuyoruz. Futbolun tüm paydaşlarını da ayrıştırmaya değil birleştirmeye çağırıyoruz.

Haberler.com – Spor

Fenerbahçe, Ali Koç, Mhk, TFF, Spor, Haberler

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.